Kardesim Benim 2 (Vellai im 2)

Lloji: Film | Viti: 2017
Zhaneri: Komedi | Romance
Aktorët: Murat Boz | Burak Özçivit |Pinar Deniz |
Shteti: Turqi
Gjuha: Turqisht |
Titrat: Shqip|

Pershkrimi:

Shoku Tato i 2 vellezerve te famshem Hakan dhe Ozan, vdiq. 2 dite me vone ishte dasma e Hakanit, por ata shkuan ne shtepine e shokut per te permbushur amanetin e tij te fundit. Hakan do martohet me Didemin, vajzen e Myzaferit, një nga tregtarët kryesorë të çajit në Rize. Myzaferi eshte kundra marteses sepse Hakani eshte nje kengetar i famshem.
Vëllezërit e gjejnë veten në një udhëtim të pazakonte, duke filluar nga Egjeu, duke kaluar Anatolinë qendrore, pastaj në një qytet kufitar dhe më në fund duke përfunduar në rajonin e Detit të Zi. Gjatë këtij udhëtimi me ta bashkohet Lejla që po largohet nga i fejuari dhe vëllezërit e saj, si dhe shoku i tyre Tato, të cilët ata mendonin se kishte vdekur. A do të jenë në gjendje te arrijne në dasmë në kohë? A do të mbijetojë vëllazëria dhe një romancë e përjetshme përmes kësaj aventure? A do rezistoje dashuria e Hakanit dhe Didemit ndaj mosmiratimit te Myzaferit? A do ndahen Ozan dhe Lejla per shkak te te fejuarit të padëshiruar dhe vëllezërve të Lejlas?

Opsioni 1